Пеп призна: Няма как да хванем Ливърпул

Битката за титлата приключи Снимка: Getty Images
Битката за титлата приключи

Манчестър Сити допусна обрат от 2:0 до 2:3 в гостуването си на Уулвърхемптън и остана на 14 точки зад лидера Ливърпул, който има да изиграе и мач повече.

Мениджърът на „гражданите“ Пеп Гуардиола призна, че битката за титлата е приключила, въпреки че сме едва по средата на сезона, и че няма как Ливърпул да бъде догонен.

„Разликата е голяма от доста време. Нереалистично е да мислим за титлата. Продължавате да ми задавате този въпрос, но отговорът ми е същият“, каза испанецът след загубата.

Сити игра с човек по-малко от 12-ата минута, когато вратарят Едерсон бе изгонен за нарушение извън наказателното си поле. Въпреки това „гражданите“ поведоха с 2:0, но допуснаха обрат.

Гуардиола обясни и решението си да извади Кевин де Бройне и да пусне в игра Илкай Гюндоган при резултат 2:1, като изглеждаше, че всичко след това се сгромоляса за Сити.

„80 минути 10 на 11 е много трудно – продължи Гуардиола. – Не успяхме да защитим преднината си. Но трябва да мислим и за следващите ни мачове. Имаме само 48 часа до следващия.“