Хеттрик на Джеко и рабона на Пероти зарадваха "Олимпико"

Джеко изигра страхотен мач, в който наниза хеттрик.

Рома зарадва тифозите си с убедителна победа с  4:1 над Виктория Пилзен, която класира "вълците" за 1/16-финалите на турнира Лига Европа.

Хеттрик за римляните направи босненският нападател Един Джеко, а влезлият като резерва Диего Пероти вкара изключителен гол с удар "рабона".

Един Джеко с мощен шут от малък ъгъл даде аванс на Рома в резултата още в 11-та минута, но много скоро Мартин Земан с глава изпрати топката в мрежата зад Алисон за 1:1.

През втората част Джеко се развихри и реализира още две попадения. След около час игра бившият нападател на Манчестър Сити с глава заби топката в противниковата врата след отлично центриране отдясно на Антонио Рюдигер.

В 80-та минута играч на Виктория Пилзен направи невероятен пропуск и вместо 2:2, секунди по-късно резултатът стана 3:1.

Диего Пероти с красив удар успокои домакините, а две минути преди края тъкмо той асистира на Джеко за последния гол в срещата.

Рома събра 11 точки и е недостижим на върха в класирането в групата преди последния кръг. Втори със 7 точки е румънският Астра, който се наложи с 2:1 като гост на Аустрия Виена. Трети с 5 пункта са австрийците, а тимът на Виктория Пилзен, който бе елиминиран от Лудогорец в квалификациите за влизане в групите на Шампионската лига, е четвърти с едва 3 точки.

В последните мачове Рома ще се разходи до Румъния за протоколен за "вълците" двубой, докато Виктория приема Аустрия Виена.