Сити се върна с гръм и трясък в борбата с триумф над Ливърпул

Агуеро изигра голям мач и откри резултата с паметно попадение Снимка: Getty Images
Агуеро изигра голям мач и откри резултата с паметно попадение

Манчестър Сити победи Ливърпул с 2:1 в големия сблъсък на претендентите за титлата във Висшата лига.

"Гражданите" надиграха съперника на свой терен, заслужено взеха трите точки и нанесоха първа загуба на Ливърпул през този сезон в шампионата.

Така разликата между двата тима в класирането се смалява до 4 т. - "мърсисайдци" все още са начело с 54 т., но Сити вече е втори с 50.

Срещата започна с много заряд и агресия от първите минути.

В 18-ата минута като по чудо не се стигна до гол за Ливърпул. Прекрасна атака остави Садио Мане на изстрелна позиция, ударът му обаче срещна гредата, а после Джон Стоунс изби право в Едерсон и трябваше да изчиства от голлинията - а само няколко милиметра от целия обем на кълбото не преминаха зад чертата.

Последваха обещаващи атаки на Сити, но Ливърпул се справяше в защита, а твърдите влизания от страна и на двата отбора продължиха.

В 40-ата минута Серхио Агуеро получи в малкото наказателно поле и от малък ъгъл отправи топовен шут с левия крак, който остави Алисон безпомощен - 1:0 за Манчестър Сити.

Втората част започна с неоснователни претенции на Рахийм Стърлинг за дузпа, а после Александър-Арнолд отправи опасен удар към Едерсон.

В 64-ата минута гостите изравниха чрез комбинация между двамата бекове. Александър-Арнолд отправи страхотен пас към Анди Робъртсън, който веднага свали на Роберто Фирмино и бразилецът нямаше как да сбърка с глава на празната врата за 1:1.

В 72-ата минута обаче Сити отново излезе напред.

Скоростна атака даде възможност на Стърлинг да пробие и да намери Лерой Сане отляво, който с левия крак стреля в далечния ъгъл, а след рикошет в гредата топката се озова в мрежата за 2:1.

10 минути по-късно голова контраатака на домакините не завърши с попадение заради спасяване на Алисон срещу Агуеро.

В 84-ата минута Салах шутира опасно и Едерсон трябваше да спасява, а Пеп Гуардиола беше бесен, тъй като поиска преди това да бъде отсъден фаул срещу негов футболист.

В 90-ата минута "гражданите" още веднъж пропуснаха да решат всичко, след като първо Алисон отрази изстрел от упор на Бернардо Силва, а после Стърлинг не уцели вратата при добавката.