С автогол и дузпа Хърватия изпревари Аржентина

С автогол и дузпа Хърватия изпревари Аржентина Снимка: Getty Images

Пестелива Хърватия победи Нигерия с 2:0 в последния мач от програмата на третия ден на Мондиал 2018. Автогол на Огенекаро Етебо и гол от дузпа на Лука Модрич донесоха успеха за „шахматистите“.

По този начин тимът на Златко Далич излезе начело в група D, пред Аржентина и Исландия, които имат по една след равенството им 1:1, и Нигерия с нула.

Първото полувреме не предложи много интересни ситуации, но въпреки че не видяхме и нито един точен удар към двете врати, падна гол.

В 32-рата минута Огенекаро Етебо си отбеляза нелеп автогол. След центриране от корнер на Лука Модрич, няколко футболисти играха с топката, тя рикошира в Етебо и влезе във вратата на Узохо.

Всъщност, първият точен удар в мача дойде едва в 59-ата минута, когато рожденикът Идион Игало, който днес навърши 29 г., стреля с глава, но слабо и право в ръцете на Субашич.

Въпреки че не надиграваше съперника си, Хърватия стигна и до втори гол. В 70-ата минута Уилям Трост-Еконг прегърна и повали Манджукич в наказателното поле при борба за висока топка. Реферът посочи бялата точка, а Лука Модрич не сгреши за 2:0.

По този начин хърватите, на практика, сложиха край на надеждите на Нигерия за излизане от групата.

В следващия кръг от групата ще гледаме дербито Аржентина – Хърватия и битката на аутсайдерите в групата Нигерия – Исландия.