Какво се случи в първия кръг на Серия "А"

Гонсало Игуаин и Джанлуиджи Донарума бяха сред големите герои на първия кръг в Серия "А"

Сезонът в Серия „А“ започна, а още на старта Калчото ни показа, че и този сезон ще има с какво да ни зарадва.

Златни дебюти, герои и драма до самия край съпътстваха поне половината от мачовете в първия кръг. Единствено Рома започна напълно убедително с разгромната си победа с 4:0 над Удинезе.

Проблеми имаха и Ювентус, и Наполи, и Милан, и Интер (особено Интер).

Ето и нашето ревю за първия кръг в италианската Серия „А“:

Рома – Удинезе 4:0
Рома се измъчи малко през първото полувреме, но през второто превключи на по-висока предавка и с два гола на Диего Пероти от дузпи и по един от Един Джеко и Мохамед Салах „вълците“ стигнаха до разгромния резултат, който ги изстреля на върха в таблицата след първия кръг.

Ювентус – Фиорентина 2:1
Рекорден трансфер? Оправдан още с третото си докосване. Гонсало Игуаин се появи като резерва и вкара победното попадение за „старата госпожа“ с третото си докосване до топката.

Милан – Торино 3:2
Хеттрик на Карлос Бака накара феновете на Милан да забравят за кошмарния минал сезон. Но за кратко. Бързи два гола от „биковете“ и глупава дузпа в заключителните секунди на добавеното време върнаха обаче спомените от миналата кампания. Единствено прекрасната реакция на Джанлуиджи Донарума при изстрела на Белоти от бялата точка и попречи на Синиша Михайлович да си върне на „росонерите“ за уволнението преди няколко месеца.

Палермо – Сасуоло 0:1
Гол от дузпа на Доменико Берарди бе достатъчен за Сасуоло да вземе победата в Сицилия, докато Палермо така и не успя да влезе напълно в мача.

Пескара – Наполи 2:2
Новакът бе на път да спечели страхотна победа след като поведе с 2:0 още преди почивката. Дрис Мертенс обаче се появи от скамейката и с два бързи гола в рамките на три минути изравни резултата. Новото попълнение на неаполитанците Арек Милик можеше да донесе победата, но стражът на Пескара запази важната точка.

Дженоа – Каляри 3:1
Каляри поведе чрез Мараси, но три гола в рамките на 10 минути осигуриха обрата и трите точки за домакините.

Емполи – Сампдория 0:1
Танцът на Луис Муриел след бомбата, която донесе победата, бе почти толкова ефектен, колкото удара. За танци точки не се дават (поне във футбола), но след такъв гол са позволени.

Киево – Интер 2:0
„Вината не е в треньора, а у тези над него. Изкарахме подготовката с половин отбор. Почти не тренирахме“, избухна Самир Ханданович след загубата на старта. „Нерадзурите“ наистина не бяха на добро ниво, а Данило Д`Амброзио описа ситуацията най-добре: „Това вече не е онзи Интер, който спечели требъла. Ако искаме да постигнем нещо, трябва да се учим от представянето, което Ювентус направи през миналия сезон.“

Болоня – Кротоне 1:0
Болоня доминираше през пълните 90 минути, но трябваше да чака почти до самия край за победния гол на Матия Дестро, за да вземе трите точки срещу пълния дебютант.

Аталанта – Лацио 3:4
Чиро Имобиле отбеляза в дебюта си, а Лацио водеше с комфортното 3:0 на полувремето. 19-годишният Франк Кеси обаче вкара два бързи гола след почивката и накара „лациалите“ да треперят до края. Минута преди края голът на Каталди успокои гостите, но Петаня в 90+1` върна напрежението в последните секунди.