Гризман задълбочи кризата на Бундестима

Гризман отбеляза победната дузпа, но Матюиди беше този, който я изработи - като стъпи върху крака на Хумелс Снимка: Getty Images

С два гола на Антоан Гризман Франция победи Германия с 2:1 на "Стад дьо Франс" в най-интересния мач от вечерта в Лигата на нациите.

Така световните шампиони се откъснаха начело в група 1 на зона А от турнира, докато при Бундестима кризата продължава и беше регистрирана втора поредна загуба след 0:3 от Холандия.

Двубоят беше интересен и оспорван, а успехът на Франция дойде с рядко виждана дузпа, отсъдена десетина минути преди края. Иначе германците започнаха добре и в 14-ата минута те получиха наказателен удар за игра с ръка на Преснел Кимпембе.

Тони Кроос беше точен от бялата точка и даде преднина на Германия. До паузата гостите на няколко пъти пропуснаха да удвоят резултата.

След почивката Килиан Мбапе не успя да преодолее Нойер, но в 62-ата минута Антоан Гризман се възползва от центриране отляво и с чудесен удар с глава направи 1:1.

После Уго Лорис се отчете с още едно спасяване, а в 80-ата минута се стигна до решаващия момент. Матс Хумелс направи шпагат, Блейз Матюиди сам стъпи върху крака му и падна, а това беше достатъчно за рефера да посочи бялата точка.

Гризман безпощадно реализира и донесе на Франция още 3 т. в групата. "Петлите" са начело със 7 т., следва Холандия с 3 и Германия само с една.