Юнайтед и Ливърпул не се победиха в класиката на Висшата лига

Равенствто на "Олд Трафорд" Снимка: getty
Равенствто на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед и Ливърпул завършиха 1:1 в голямото дерби на английския футбол. Джеймс Милнър даде преднина на гостите от дузпа, а Златан Ибрахимович оформи крайния резултат през второто полувреме.

Юнайтед опита да упражни домакински натиск в първите 10 минути, но така и не стигна до по-сериозно положение пред противниковата врата.

В 14-ата минута Златан Ибрахимович бе оставен непокрит на втора греда, но подаването на Марсиал се оказа твърде силно и шведът едва се добра до топката.

4 минути по-късно Деян Ловрен можеше да асистира на №9 от противника след леко върната топка към Миньоле, но стражът на гостите излезе светкавично и неутрализира опасността. Секунди след това Погба бе очи в очи с вратаря на съперника, но не намери рамката.

В 27-ата минута се стигна до корнер след брак в действията на Фил Джоунс. При изпълнението на ъгловия удар Пол Погба действа много некоординирано и игра с ръка, а Майкъл Оливър отсъди дузпа. Зад топката застана Милнър и реализира шестата си поредна дузпа.

В края на полувремето „червените дяволи“ се мобилизираха, а най-чистото положение пропусна Хенрих Мхитарян.

10 минути след началото на второто полувреме Марсиал открадна топката в противниковата половина, комбинира с Ибрахимович, който изведе Мхитарян. Арменецът преодоля вратаря и извади успоредна на гол линията топка към Марсиал, който обаче бе хванат в крачка и не успа да завърши.

Въпреки превъзходството си Манчестър Юнайтед можеше да получи втори гол след точно час игра, но Давид де Хеа не позволи това да се случи.

В 84-ата минута домакините постигнаха своето. Рууни центрира перфектно в наказателното, а топката срещна гредата след удар с глава на Фелайни. Защитниците на Ливърпул обаче не се бяха подредили достатъчно добре, топката попадна у Марсиал, който центрира меко към Ирахимович, а нападателят се разписа с глава – 1:1.

Краят на мача бе белязан от напрежение и пред двете врати, но резултатът не се промени.