Чехия се върна от ада след 0:2 срещу хърватите

Томаш Нецид бележи от дузпа за 2:2 в най-резултатния двубоя на Евро 2016 дотук.

Чехия отказа да се предаде при 0:2 от Хърватия и стигна до точката в мач от група D на Евро 2016 в Сент Етиен. Това на практика съхрани шансовете на тима да се класира за следващата фаза.

Иван Перишич и Иван Ракитич се разписаха по веднъж във всяко полувреме, а Милан Шкода намали четвърт час преди края. Драмата настъпи в добавеното време, когато Томаш Нецид изравни от дузпа.

В последните минути хърватската агитка възпламени факли и бомбички на терена, заради което се наложи двубоят да бъде прекъснат. Инцидентът със сигурност ще докара санкция на местната футболна федерация.

В 38-ата минута Перишич препарира Петер Чех с изстрел в далечния ъгъл. В 59-ата Ракитич изскачи сам срещу вратаря и технично копна топката за 2:0.

В 76-ата минута Шкода намали с глава от точката за изпълнение на дузпа. Упоритостта на чехите бе възнаградена в 92-ата, когато Домагой Вида игра с ръка в наказателното поле, а Нецид донесе точката със свиреп шут в центъра на вратата.

По-късно тази вечер е двубоят между Испания и Турция.