Тотнъм надви Байерн с дузпи на "Алианц Арена" и грабна Audi Cup

"Шпорите" надделяха над Байерн насред "Алианц Арена" Снимка: Getty Images
"Шпорите" надделяха над Байерн насред "Алианц Арена"

Тотнъм спечели летния приятелски турнир Audi Cup след победа с дузпи на финала срещу домакина Байерн Мюнхен.

В интересен мач на "Алианц Арена" редовното време завърши 2:2, а "шпорите" надделяха с 6:5 при дузпите.

Решителния наказателен удар за баварците пропусна Джером Боатенг. Преди това Давид Алаба сбърка още при първата дузпа за Байерн, но Кристиан Ериксен пропусна веднага след него.

В редовното време Тотнъм дръпна с 2:0 с попадения на Ерик Ламела преди почивката и Ериксен през втората част. Ян-Фите Арп и Алфонсо Дейвис обаче се разписаха за домакините и така се стигна до дузпите.

По-рано днес се изигра срещата за трето място на Audi Cup, в която Реал Мадрид победи Фенербахче с атрактивното 5:3 и така най-сетне регистрира победа в предсезонната подготовка.

Карим Бензема реализира хеттрик, но преди това турците откриха чрез бившия футболист на Левски Гари Родригес.

Мачът беше доста оспорван и двата тима с лекота създаваха положения, а до 62-ата минута резултатът беше 3:3.

После обаче Реал стигна до победата с две попадения след добавки отблизо на Начо и Мариано Диас.