С класика и по шампионски: Челси докосва титлата в Англия

Челси е на победа от титлата! Снимка: Getty
Челси е на победа от титлата!

Лидерът във временното класиране Челси победи с 3:0 Мидълзбро в последния мач от 36-ия кръг на Висшата лига. Трите точки за селекцията на Антонио Конте донесоха Диего Коща, Маркос Алонсо и Неманя Матич.

Така „сините“ са на победа от това да станат шампиони, докато днешният им опонент догодина ще стане отново част от Чемпиъншип.

Домакините започнаха вихрено срещата, като за минимално време изпуснаха множество възможности. В 23 мин. Диего Коща се разписа, а в 34-ата Маркос Алонсо от малък ъгъл стреля, топката рикошира в крака на стража на Боро Брад Гузън и влетя в мрежата.

Крйният резултат оформи Неманя Матич след почивката, когато в 65 мин. овладя пас на Фабрегас и опъна мрежата за крайното 3:0.