Победи за Сити и Ливърпул, Юнайтед се мъчи

Манчестър Сити и Ливърпул продължават без загуба от началото на сезона Снимка: Getty Images
Манчестър Сити и Ливърпул продължават без загуба от началото на сезона

Манчестър Сити продължава с победите след 4:0 като гост на Уест Хем. Лерой Сане вкара на два пъти за „гражданите“, като по веднъж се разписаха Давид Силва и Рахийм Стърлинг.

Така „гражданите“ продължават да са на върха с 35 точки след 13 изиграни мача.

Разликата до Ливърпул обаче продължава да е само две точки. „Червените“ взеха своето гостуване класически – с 3:0 срещу Уотфорд. Голове от Мохамед Салах и Трент Александър-Арнолд дадоха солидна преднина на мърсисайдци.

Тимът на Юрген Клоп трябваше да доиграе двубоя с човек по-малко, след като Джордан Хендерсън бе изгонен в 82-рата минута за втори жълт картон, но Ливърпул не само удържа аванса си, но и направи победата си по-изразителна чрез Роберто Фирмино, който оформи крайното 3:0 минута преди края на редовното време.

В същото време, Манчестър Юнайтед продължава с неубедителните си игри и стигна до само 0:0 срещу Кристъл Палас на своя „Олд Трафорд“.

Така, тимът на Жозе Моуриньо изостава вече на цели 14 точки от върха. Юнайтед. Но въпреки че взе само точка, Юнайтед се изкачи до шестото място и вече има 21. Палас има девет и е 15-и.