Ливърпул и тази година ще е без трофей. Поне в Англия

Ливърпул и тази година ще е без трофей. Поне в Англия Снимка: Getty Images

Уест Бромич Албиън изхвърли Ливърпул от ФА Къп, побеждавайки "червените" на "Афнийлд" с 3:2 в мач от четвъртия кръг на турнира.

Така мърсисайдци ще преживеят пореден сух сезон в Англия, след като нямат шансове за титлата във Висшата лига, а вече отпаднаха и от турнира за Купата на лигата.

Единствената възможност за първи трофей за Юрген Клоп, откакто пристигна в Ливърпул през октомври 2015-а, остава Шампионската лига, където тимът му среща Порто на 1/8-финалите.

Двубоят започна прекрасно за домакините и още в седмата минута Роберто Фирмино откри резултата. С два бързи гола на Джей Родригес обаче УБА обърна.

В 27-ата минута Фирмино пропусна дузпа, стреляйки в напречната греда, а за да бъде краят на първото полувреме още по-неприятен Жоел Матип си вкара комичен автогол в добавеното време.

На терена за Ливърпул бяха още Мохамед Салах и Садио Мане, както и новото попълнение - най-скъпият защитник в света Върджил ван Дайк. Дори това обаче не успя да спаси "червените" от срамната загуба насред "Анфийлд".

Салах успя да върне едно попадение в 78-ата минута, а в заключителния период от двубоя Ливърпул продължи да натиска, но не успя да стигне поне до равенството и съответно до преиграване.

Така, за трета поредна година Юрген Клоп и тимът му отпадат от ФА Къп в четвърти кръг и ще трябва да насочат цялото си внимание към Шампионската лига и борбата да останат в топ 4 на Висшата лига.