Байерн би Шалке, вече има 10 точки аванс

Байерн не срещна никакви трудности у дома срещу Шалке

Байерн спечели у дома с 3:0 срещу Шалке и увеличи аванса си в Бундеслигата на 10 точки, а третата поредна титла на баварците е въпрос на време.

Роберт Левандовски вкара два гола за успеха на домакините, а третото попадение добави Артуро Видал, който даде и головия пас на полява за първия гол. За гостите това беше втора поредна загуба в последните четири мача в Бундеслигата.

В 27 минута Видал надскочи всички в наказателното поле на Шалке и с глава свали топката на Левандовски, който вкара от няколко метра, а положението породи съмнения за засада. 9 минути по-късно Рафиня центрира отдясно към вратата, като на далечната греда Роберт беше оставен без надзор и той вкара 27-я си гол в шампионата.

17 минути преди края Франк Рибери даде точен пас на Видал, който отбеляза за трети път.

След 30 мача Байерн води с 78 точки, а Шалке заема седмото място с 45. Борусия Дортмунд е на второто място с 68 точки.