Челси мина с лекота през бледия Тотнъм

Героят на мача Уилина игра изключително силно, а целият отбор на Челси категорично надигра съперника Снимка: Getty Images

Челси победи Тотнъм с 2:0 в лондонското дерби на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" от 18-ия кръг на Висшата лига.

С два гола на бразилеца Уилиан, "сините" взеха заслужен успех, докато Тотнъм разочарова, не отправи нито един точен удар и даже завърши мача с 10 души, тъй като Хюн-Мин Сон беше изгонен.

Челси започна много агресивно мача, пое контрола над топката и притисна съперника.

В 12-ата минута Уилиан финтира Орие и откри резултата с диагонален удар в далечния ъгъл - а попадението беше съвсем заслужено предвид играта на двата отбора.

"Сините" продължиха да доминират, докато Тотнъм имаше кратък период на пробуждане, в който удари на Кейн и Сон не намериха вратата.

В добавеното време на първата част Газанига излезе да пресече едно подаване към Маркос Алонсо, но не уцели топката, а събори испанеца.

След проверка с ВАР беше отсъдена дузпа за Челси и от бялата точка Уилиан отбеляза втория си гол - 2:0.

През втората част Тотнъм опита да промени нещата с по-изнесена игра.

В 60-ата минута обаче Хюн-Мин Сон посегна с бутоните към Рюдигер след сблъсък между двамата и след като ВАР разгледа инцидента, присъди директен червен картон за корееца.

Така ситуацията на Тотнъм стана съвсем безнадеждна, но въпреки това Спърс продължиха да се опитват да се върнат в мача.

Малко по-късно към вратаря Кепа полетя предмет от трибуните и играта беше прекъсната за кратко. Антонио Рюдигер пък се оплака от расистки обиди от трибуните.

До края Челси опази суха мрежа без почти никакви затруднения.

Това е втора загуба за Тотнъм под ръководството на Жозе Моуриньо, като миналата беше срещу Манчестър Юнайтед, друг от бившите отбори на мениджъра.

Успехът помага на Челси да се закрепи на четвъртото място с 32 т. и да вземе глътка въздух след влошените резултати напоследък.