Вихрен Юнайтед и автогол на Бодуров в Лига Европа

Маркус Рашфорд започна двубоя на мястото на контузилия се на загрявката Антони Марсиал и направи мечтан дебют, отбелязвайки два гола

18-годишният Маркус Рашфорд вкара два гола за победата с 5:1 над Мидтиланд и след 1:2 в Дания, „червените дяволи” се класираха за 1/8-финалите на Лига Европа.

Рашфорд замени Антони Марсиал, който се получи травма на загрявката и утежни ситуацията с контузените играчи в отбора още повече.

Систо, който вкара и в първия двубой за Мидтиланд, откри резултата в полза на датчаните на „Олд Трафорд” и бе на крачка да отстрани „червените дяволи”.

Николай Бодуров, който се представи прекрасно в първия двубой, обаче си отбеляза автогол и Юнайтед изравни преди почивката. Домакините можеха и да обърнат още през първото полувреме, но Хуан Мата изпусна дузпа.

През втората част дойде обратът. Два гола на Рашфорд (63` и 75`) и по един на Андер Ерера (87` от дузпа) и Мемфис Депай (90`) оформиха крайното 5:1.

Другите два английски отбора в Лига Европа също се класираха за следващата фаза.

Гол от дузпа на Джеймс Милнър още в петата минута донесе успех с 1:0 на Ливърпул срещу Аугсбург (0:0 в първия мач). Тотнъм пък срази Фиорентина с 3:0 у дома с голове на Райън Мейсън, Ерик Ламела и автогол на Гастон Рамирес и след 1:1 в Италия „шпорите” също продължават към 1/8-финалите.

Ето и всички резултати от 1/16-финалите в Лига Европа:

Локомотив (Москва) – Фенербахче 1:1 (1:3 общ)

Атлетик (Билбао) – Олимпик (Марсилия) 1:1 (2:1 общ)

Байер (Леверкузен) – Спортинг (Лисабон) 3:1 (4:1 общ)

ФК Краснодар – Спарта (Прага) 0:3 (0:4 общ)

Лацио – Галатасарай 3:1 (4:2 общ)

Ливърпул – Аугсбург 1:0 (1:0 общ)

Рапид (Виена) – Валенсия 0:4 (0:10 общ)

Шалке 04 – Шахтьор (Донецк) 0:3 (0:3 общ)

Базел – Сент Етиен 2:1 (4:4 общ)

Порто – Борусия (Дортмунд) 0:1 (0:3 общ)

Манчестър Юнайтед – Мидтиланд 5:1 (6:3 общ)

Молде – Севиля 1:0 (1:3 общ)

Олимпиакос – Андерлехт 1:2 след продължения (1:3 общ)

Наполи – Виляреал 1:1 (1:2 общ)

Тотнъм – Фиорентина 3:0 (4:1 общ)

От вторник: Брага – Сион 2:2 (4:3 общ)

Жребият за осминафиналите е в петък от 14:00 ч, като няма да има поставени и непоставени отбори