Алисон стана герой при нова минимална победа на Ливърпул

Алисон стана герой при нова минимална победа на Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул постигна втора поредна домакинска победа с 1:0 и продължи възхода си във Висшата лига.

Този път Уест Хем беше победен на "Анфийлд" с минималния резултат, а гола за победата отбеляза Дарвин Нунес през първата част.

После обаче тимът на Юрген Клоп не успя да си реши мача с второ попадение и имаше доста проблеми с гостите, като се наложи Алисон Бекер да спасява дузпа. В края Уест Хем натисна и не беше далеч от изравняването.

По-добрата игра на домакините в началото даде резултат в 22-рата минута, когато Дарвин Нунес се разписа с глава след центриране отляво на Цимикас.

Уругваецът можеше да удвои по-късно, когато с много хубав удар от въздуха нацели гредата.

Нелогично на фона на играта, в самия край на полувремето се стигна до дузпа за Уест Хем. Джо Гомес се намеси неумело срещу Джаръд Боуен и след намеса на ВАР беше отсъден 11-метров наказателен удар.

Самият Боуен се нагърби с изпълнението, но Алисон хвана ъгъла и спаси.

През второто полувреме Ливърпул заигра пестеливо и гостите стигнаха до добра възможност да изравнят в 70-ата минута.

"Мърсисайдци" се събудиха и тръгнаха да решават мача с втори гол, но Фабиански спаси удар на Фирмино, а после Курт Зума с малко се размина с автогола.

Три минути преди края "чуковете" си изработиха златно положение за изравняване и Сучек стреля от чиста позиция, но Алисон някак успя да спаси.

При последвалия корнер Джанлука Скамака беше оставен сам, но не нацели добре топката с глава.

Късният натиск на Уест Хем продължи, но не доведе до нищо.

Така Ливърпул вече е седми в класирането с 16 т., на 4 от топ 4 в таблицата.