Арсенал оцеля във велико дерби

Арсенал не се даде на Уест Хем в паметно лондонско дерби, завършило 3:3. "Чуковете" поведоха с 3:0 в резултата след 32 минути игра, но не взеха трите точки, а само една.

Отборът на Дейвид Мойс поведе в резултата със страхотен шут на играещия под наем от Манчестър Юнайтед Джеси Лингард в 15-ата минута.

Само две по-късно резултатът стана 2:0. Лингард изпълни бързо пряк свободен удар и изненада отбраната на "артилеристите". Топката получи Джаред Боуен и от малък ъгъл реализира.

В 32-рата минута Томас Сучек вкара деветия си гол през сезона и направи 3:0, отклонявайки топката след удар с глава на Мишел Антонио.

В 38-ата минута Арсенал върна един гол за 1:3. Точен бе Александре Лаказет със силен шут от границата на наказателното поле. Попадението беше записано като автогол на Сучек, тъй като топката се отклони в крака му.

Крейг Доусън също си отбеляза автогол в 61-вата минута, за да стане резултатът 2:3. Той не успя да се справи с остро центриране на Калъм Чеймбърс.

След това Антонио попусна да реши мача в полза на своите, уцелвайки греда от близка дистанция. Така се стигна до 82-рата минута, когато Лаказет вкара с глава след центриране на Пепе и оформи крайното 3:3.