Арсенал влезе в топ 4 след разжалването на Обамеянг

Арсенал влезе в топ 4 след разжалването на Обамеянг Снимка: Getty Images

Арсенал постигна ценна победа с 2:0 над Уест Хем у дома, която вкара "топчиите" в топ 4 на Висшата лига за пръв път този сезон.

Успехът е много значим и в психологически план, защото дойде в първия мач след отнемането на капитанската лента от Пиер-Емерик Обамеянг.

Нападателят остана извън състава, като вместо него лентата взе Александър Лаказет - който пропусна дузпа, но записа асистенция и се понрави с представянето си.

Целият отбор на Микел Артета направи добро впечатление срещу класния съперник и макар че беше подпомогнат от пресилен червен картон за гостите, напълно заслужи победата си.

Всъщност домакините заслужаваха да водят още на почивката, но страхотен удар на Тиърни срещна гредата.

В началото на второто полувреме Габриел Мартинели беше изведен от Лаказет и уверено завърши покрай Фабиански за 1:0.

В 66-ата минута "артилеристите" получиха спорна дузпа за влизане на Коуфал срещу Лаказет, при което бранителят успя първо да играе с топката.

Антъни Тейлър обаче не само отсъди наказателния удар, но и показа втори жълт картон на чеха, а "чуковете" трябваше да доиграят с 10 души.

Самият Лаказет се зае с изпълнението, но Фабиански спаси удара му.

Арсенал продължи да атакува и три минути преди края Емил Смит Роу направи пробив при контраатака и сам завърши с много точен удар с левия крак за 2:0.

В класирането тимът на Артета поне временно влезе в четворката, изпреварвайки днешния си съперник.

Арсенал е четвърти с 29 т. пред Уест Хем с 28 и Манчестър Юнайтед с 27 (и мач по-малко).

Това е и шеста поредна домакинска победа за намиращите се в подем "артилеристи".