Асистенции на Салах изкачиха Ливърпул на първо място

Асистенции на Салах изкачиха Ливърпул на първо място Снимка: Getty Images

Ливърпул стигна до още един пълен обрат и победи Уулвърхемптън с 3:1 като гост в петия кръг на Висшата лига.

Два късни гола донесоха победата на гостите, която за тях е четвърта поред.

И трите попадения за Ливърпул дойдоха след подавания на Мохамед Салах, а в титулярния състав за тима на Клоп дебютира 20-годишният защитник Джаръл Куанса.

Уулвс поведоха още в 7-ата минута чрез Хий-Чан Хуан.

И този път Ливърпул не влезе добре в мача в домакините пропуснаха голям шанс за втори гол.

В края на полувремето обаче фаворитът в срещата започна да организира опасни атаки, а бързо след почивката изравни.

Салах подаде на Коди Гакпо, който засече пред голлинията за 1:1.

В 85-ата минута Ливърпул поведе след отлична комбинация между Салах и Анди Робъртсън, завършена от бранителя за 2:1.

В продължението египтянинът намери Харви Елиът, който стреля и след рикошет направи резултата 3:1. Попадението в крайна сметка беше записано като автогол на Буено.

Победата изкачи Ливърпул поне за малко на върха в класирането с 13 т. (една повече от Манчестър Сити) преди изиграването на останалите мачове от кръга.