Безмилостен Байерн вкара пет на Леверкузен за половин час

Байерн Мюнхен унижи Леверкузен при гостуването си на "аспирините" от 8-ия кръг на Бундеслигата - 5:1 за баварците.

По този начин тимът на Юлиан Нагелсман се върна на първо място в класирането с една точка пред Борусия Дортмунд, който в събота не срещна особени проблеми с Майнц у дома.

Байерн вкара пет на "БайАрена" още преди почивката. Роберт Левандовски и Серж Гнабри се разписаха по два пъти, а между тях реализира и Томас Мюлер.

Петте гола паднаха в рамките на малко повече от половин час - между 4-тата и 37-ата минута.

В началото на втората част "аспирините" отбелязаха почетно попадение чрез Патрик Шик, а до края баварците намалиха оборотите и вратарят на Байер Лукас Храдецки не се наложи да вади повече топката от вратата си.

През седмицата Байерн приема Бенфика в Шампионската лига, след което посреща Хофенхайм в двубой от 9-ия кръг.