Безпощаден Манчестър Юнайтед се приближи на две точки от топ 4

Бруно Фернандеш отбеляза два гола и бе замесен в почти всичко по-интересно, което сътвори Юнайтед на терена. Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед продължи убедителната си серия през 2020-а с успех с 3:0 като гост на Брайтън, който приближи "червените дяволи" на две точки до топ 4. Чевтъртата позиция се заема от Челси, който в сряда гостува на Уест Хем в лондонско дерби от 32-рия кръг на английския елит.

Бруно Фернандеш вкара два гола за победата на Юнайтед, а веднъж се разписа и младият Мейсън Грийнууд. Именно юношата на клуба даде тон за успеха с ефектно попадение малко повече от четвърт час след първия съдийски сигнал. Грийнууд получи топката от Уан-Бисака, напредна в наказателното поле, където преодоля капитана на Брайтън Дънк с бърз финт и прати топката ниско до близката греда на стража Мат Райън.

След продължителна атака в 29-ата минута Юнайтед вкара втори. Топката попадна у Пол Погба пред наказателното поле. Французинът видя свободния си съотборник Бруно Фернандеш и я чукна към него, който без колебание стреля и след рикошет в крак на бранител на Брайтън второто попадение за гостите бе факт.

Пет минути след подновяването на играта след почивката "червените дяволи" оформиха класиката си. Грийнууд центрира в наказателното поле, където от движение Фернандеш реализира втория си гол.

Тимът на Оле Гунар се успокои от натрупаната преднина и позволи на "чайките" да създадат няколко опасни положения, при които можеха да вкарат поне почетен гол, но Давид де Хеа демонстрира огромната си класа.

Така Юнайтед остава непобеден в 14 поредни двубоя във всички турнири. За последно отборът отстъпи на Бърнли - 0:2 у дома на 22 януари.