Безредиците в Лондон: Ранени полицаи, нахлувания и развято знаме на Европейския съюз

Двубоят от турнира Лига на конференциите между Уест Хем и Андерлехт се превърна в истинско изпитание за лондонската полиция. Преди, по време и след мача имаше сблъсъци между англичани и белгийци, а медиите на острова съобщават за ранени полицаи.

"Чуковете" спечелиха с 2:1, а ситуацията на стадиона в Лондон беше на път да излезе извън контрол в последните минути на редовното време, когато Андерлехт вкара гола си от дузпа.

От сектора с гостуващата агитка се опитаха да пробият кордона от полицаи и стюарди, а от другата страна имаше достатъчно "чукове", които бяха готови за сблъсък. Полетяха седалки и различни предмети, а според информацията, ранените полицаи са четирима.

В сектора на белгийците се вееха и знамена на Европейския съюз заради излизането на Великобритания от общността.

Очаква се УЕФА да наложи сериозни санкции и на двата клуба.

Уест Хем играе на "Лондон Стейдиъм" от 2016-а, след като напусна своя "Ъптън парк". През тези шест години инцидентите около мачовете на "чуковете" бяха много, за да се стигне до напрежението в двубоя с Андерлехт.

По време на мача имаше и нахлувания и играта трябваше да бъде прекъсвана.

С победата в четвъртък Уест Хем събра 12 точки и продължава безгрешно в турнира, осигурявайки си футбол в елиминационната фаза и напролет. Андерлехт е трети с 4 точки - с 2 по-малко от втория Силкеборг.