Челси направи голяма крачка към топ 4, Вернер сложи край на сушата

Челси направи голяма крачка към топ 4, Вернер сложи край на сушата Снимка: Getty Images

Челси взе изключително ценна победа в борбата за топ 4 и надви с 1:0 прекия конкурент Уест Хем в лондонския сблъсък от 33-тия кръг на Висшата лига.

Тимо Вернер отбеляза попадението на "Лондон Стейдиъм", с което отборът на Томас Тухел дръпна с 3 т. на днешния си съперник и се възползва от грешната стъпка на Ливърпул по-рано, за да увеличи на 4 пункта преднината си пред "червените".

Доброто първо полувреме на Челси завърши с гол на Вернер след центриране по земя на Бен Чилуел. Германският нападател не беше вкарвал от 15 февруари.

След почивката Уест Хем опита да се върне в мача, но по-добрите ситуации отново бяха за Челси, а 9 минути преди края Фабиан Балбуена получи директен червен картон за грубо влизане срещу Чилуел.

Челси е четвърти в класирането с 58 т. пред Уест Хем с 55 и Ливърпул с 54.