Челси загуби в драма с пропусната дузпа и човек повече

Уест Хем победи Челси с 3:1 като домакин в лудо лондонско дерби от втория кръг на Висшата лига. Феновете видяха две дузпи, червен картон и много положения, а "чуковете" триумфираха, въпреки че играха половин час с човек по-малко.

Мачът започна много динамично, а трибуните изригнаха още в 7-ата минута. Новото попълнение на "чуковете" Джеймс Уорд-Праус центрира от корнер, а Зума отправи удар с глава, който бе отразен от Санчес. При втория ъглов удар, изпълнен от бившият капитан на Саутхемптън, се стигна до гол. Наиф Агер засече топката с глава и я прати в мрежата.

Отговорът на Челси дойде десетина минути по-късно. Чуквуемека отбеляза първия си гол за "сините". Топката достигна до младока в наказателното поле, последва финт и силен удар, който не остави шансове на вратаря на домакинате Алфонс Ареола.

Малко преди почивката Челси получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Рахийм Стърлинг от страна на Томаш Соучек. Енцо Фернандес обаче не успя да преодолее Ареола, който направи отлично спасяване.

И когато се очакваше Челси да наложи волята си след антракта, "чуковете" отново поведоха в резултата. Това стана факт в 53-тата минута, когато Майкъл Антонио получи топката от Уорд-Праус, напредна, а Дисаси отстъпваше назад. Нападателят на домакините стреля през бранителя и прати топката в десния ъгъл.

След час игра Маурисио Почетино пусна рекордната покупка Мойсес Кайседо, като звездата направи противоречив дебют за Челси, да не кажем слаб.

В средата на второто полувреме Наиф Агер остави Уест Хем с човек по-малко, изкарвайки си втори жълт картон.

До края Челси опита всичко, за да се добере поне до точка, но не само че не успя, но и можеше да получи трето попадение във вратата си при някоя от добрите контри на "чуковете". То все пак падна, но от дузпа за нарушение на Кайседо срещу Емерсон Палмиери. Пакета застана на точката и фиксира крайното 3:1