Дебютант застана на вратата на Ливърпул при важна победа в Лондон

Дебютант застана на вратата на Ливърпул при важна победа в Лондон Снимка: Getty Images

Ливърпул продължи с отличното начало на сезона и спечели с 1:0 гостуването си на Кристъл Палас от седмия кръг на Висшата лига.

Ранен гол свърши работа на мърсисайдци, които спечелиха благодарение на точен удар на Диого Жота и водят в класирането с актив от шест победи и една загуба.

Лошата новина за тях обаче е контузията на титулярния вратар Алисон Бекер.

Жота порази вратата още в 9-ата минута след отлична триходова комбинация, при която Коди Гакпо беше изведен по левия фланг и центрира прострелно, а португалецът веднага засече в мрежата.

Преди това гол на домакините в самото начало беше отменен заради засада.

Ливърпул имаше тотален контрол над топката и изпусна да отбележи втори гол. Алисон обаче също трябваше да се намесва на два пъти.

Стражът се контузи и напусна принудително игра в 79-ата минута след привидно безобидна ситуация, при която топката беше върната към него.

Резервният вратар Куивийн Келъхър е болен, затова под рамката се появи дебютантът Витеслав Ярош.

В таблицата Ливърпул води с 18 т. пред Манчестър Сити и Арсенал, които имат по 14 и мач по-малко.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.