Дебютен гол на тийнейджър и трета поредна победа за Ливърпул във Висшата лига

Дебютен гол на тийнейджър и трета поредна победа за Ливърпул във Висшата лига Снимка: Getty Images

Ливърпул спечели с 3:1 гостуването на Астън Вила при подновяването на Висшата лига и записа третата си поредна победа за първенство.

Мърсисайдци дръпнаха с 2:0 още преди почивката, а 18-годишният испански тийнейджър Стефан Байчетич отбеляза гола на успокоението, който е и негов първи за Ливърпул.

Още в 5-ата минута Мохамед Салах откри след центриране на Анди Робъртсън.

Така шотландецът стана защитникът с най-много асистенции в историята на Премиър лийг - 54.

Върджил ван Дайк удвои след още един ъглов удар, при който получи възможност да стреля и насочи топката към далечния ъгъл.

Вила се върна в мача в 59-ата минута, когато Оли Уоткинс засече с глава центриране отдясно.

След това Дарвин Нунес направи поредния си пропуск в мача, но все пак Ливърпул реши всичко в 81-вата минута.

Нунес догони една почти невъзможна топка до аутлинията и центрира прострелно, а след като Робин Олсен изби, тя попадна в Стефан Байчетич, който я прекара между краката на Мингс за 3:1.

Младокът беше влязъл в игра само две минути по-рано на мястото на Хендерсън.

Така Ливърпул се доближи до топ 4 и събра 25 т. на шестата позиция.