Дори цялата огнева мощ на Юнайтед не стигна за победа срещу опашкар

Дори цялата огнева мощ на Юнайтед не стигна за победа срещу опашкар Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед изигра поредния си слаб мач, стигайки до само 0:0 у дома срещу предпоследния Уотфорд.

"Червените дяволи" смачкаха съперника по целия терен, но трудно стигаха до сериозни опасности пред вратата на Бен Фостър, като на няколко пъти и късметът им обърна гръб.

Домакините отправиха цели 22 удара към противниковата врата, но само три от тях в очертанията. Кристиано Роналдо бе най-близо до гола, но негов удар още през първото полувреме срещна гредата.

В един момент португалецът все пак успя да вкара топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Към края на двубоя Ралф Рангник прати цялата огнева мощ, с която разполага, на терена и в предни позиции за Юнайтед заедно заиграха Роналдо, Антъни Еланга, Маркъс Рашфорд, Джейдън Санчо и Бруно Фернандеш, но дори така "червените дяволи" не успяха да стигнат до гол.

Равенството може да коства мястото на тима в Топ 4 в крайното класиране. За момента Юнайтед е четвърти с 47 точки, на две пред Арсенал, но "артилеристите" имат цели три мача по-малко.

Точката пък е от изключителна важност за Уотфорд в борбата за оцеляване. Тимът на Рой Ходжсън, който за четвърти пореден път си тръгва с поне точка от "Олд Трафорд", е с 19 точки на предпоследното място, на три зад първия отбор над чертата - Евертън, който обаче има три мача по-малко от "стършелите".