Дортмунд възкръсна и попари Байерн в края

Дортмунд възкръсна и попари Байерн в края Снимка: Getty Images

Борусия Дортмунд успя да стигне до равенството 2:2 в дербито срещу Байерн Мюнхен с гол в последната секунда. "Жълто-черните" успяха да зарадват феновете си със спечелената точка, след като изоставаха с 0:2.

Леон Горецка откри резултата в 33-тата минута с хубав удар извън наказателното поле, а малко след почивката, отново с далечен изстрел, Лерой Сане удвои аванса на гостите.

В 74-тата едва 17-годишният Юсуфа Моукоко намали изоставането за "жълто-черните", с което се превърна в най-младия голмайстор в историята на "Дер Класикер".

Крайният резултат оформи Антони Модест в петата минута от добавеното време. След изпълнение на корнер последва сериозно разбъркване в наказателното поле на Байерн, а след поредното центриране Модест промуши топката във вратата след удар с глава.

Секунди преди изравнителното попадение баварците останаха с човек по-малко, след като Кингсли Коман бе изгонен за втори жълт картон.

Хиксът остави Байерн и Дортмунд с равен актив от точки - по 16, на третото и четвъртото място. Лидери в класирането са Унион Берлин и Фрайбург, които имат по 17 точки и са с мач по-малко.