Двойна излагация за дузпаджията Рамос в рекордния му мач

Двойна излагация за дузпаджията Рамос в рекордния му мач Снимка: Getty Images

Капитанът на Испания Серхио Рамос направи два пропуска от бялата точка при равенството 1:1 в гостуването на Швейцария от Лигата на нациите.

Изтъкнатият дузпаджия се изложи в своя мач №177 за националния си тим, с който изпревари Джанлуиджи Буфон и стана едноличен лидер в тази класация в Европа.

Испания взе само точка и задължително трябва да победи Германия след три дни, за да грабне първото място в групата и да се класира за финалната четворка в турнира.

Швейцарците поведоха чрез Емболо, а в 58-ата минута Рамос спечели първата дузпа за тима си, след което ударът му беше спасен от Ян Зомер.

Втората дузпа в мача дойде 10 минути преди края, когато Елведи спъна Коке и получи втори жълт картон.

Рамос изпълни по съвсем същия начин наказателния удар и Зомер отново спаси.

Все пак минута преди края Регилон проби отляво, а Жерард Морено се възползва от подаването му, за да направи 1:1.

След двубоя от лагера на Испания подкрепиха своя капитан, въпреки пропуските му.

"Не помня какво казах на Рамос преди да бие втората дузпа. Неговата статистика в това отношение говори сама за себе си. Ако имахме още дузпи, трета или четвърта, той и тях щеше да изпълни. Имаше 25 поредни успешни такива. Във футбола се случват подобни неща", заяви селекционерът Луис Енрике.

Играчът на Барселона Сержи Роберто, също застана зад Рамос.

"Той е роден победител и има целия опит, за който можеш да си мечтаеш. Тези пропуски не са нещо, за което да се тревожим. Ако беше изпълнил още една дузпа, щеше да я вкара", добави той.

Последните мачове в група 4 на дивизия А ще бъдат решаващи - Испания и Германия ще решат първото място, а Швейцария трябва да спечели домакинството на Украйна, за да запази мястото си във водещата дивизия.