Гениален Вилиан дебютира с три асистенции за Арсенал при класика над новак

Гениален Вилиан дебютира с три асистенции за Арсенал при класика над новак Снимка: Getty Images

Вилиан направи мечтан дебют за Арсенал, след като премина от Челси на "Емирейтс" като свободен агент през лятото. Бразилецът подаде и за трите гола на "артилеристите" при победата с 3:0 в лондонското дерби срещу новака Фулъм в мач, който даде начало на новия сезон във Висшата лига.

Тимът на Микел Артета излезе начело на "Крейвън Котидж" след само осем минути игра. Тогава Александре Лаказет се възползва от разбъркване в наказателното поле и даде аванс на гостите.

В 27-ата Вилиан можеше да направи 2:0, но ударът му от пряк свободен удар от дъгата срещна дясната греда. Бразилецът обаче продължи с асистенциите.

Арсенал удвои аванса си в началото на втората част чрез друго ново попълнение - защитника Габриел Магаляеш, който засече с глава центриране от корнер на Вилиан. В 57-ата Пиер-Емерик Обамеянг оформи крайния резултат със страхотен удар по диагонала след поредното фантастично подаване на Вилиан.

Така Арсенал продлжава с добрата си форма, която демонстрира в края на миналия сезон и при победата над Ливърпул за "Къмюнити шийлд" и даде надежди на феновете си за нещо повече през този сезон.