"Гудисън" се разтресе след победа над Челси. Спасението е постижимо

Евертън направи огромна крачка към оцеляването си във Висшата лига след победа с 1:0 над Челси на своя "Гудисън парк".

Двата отбора не създадоха почти нищо интересно като голови възможности преди почивката. Челси владееше топката много повече, но това не даваше никакво предимство на лондончани.

В самото начало на второто полувреме Евертън излезе напред в резултата. Ричарлисон успя да отнеме топката от Сесар Аспиликуета на границата на наказателното поле, Грей веднага му върна, след което бразилецът стреля покрай Менди в далечния ъгъл.

Това се оказа и голът на победата за Евертън навръх рождения ден на мениджъра на тима и легенда на Челси Франк Лампард.

Трите точка бяха спечелени с огромна заслуга на вратаря Джордан Пикфорд, който извади няколко чисти положения на лондончани.

Евертън е под чертата, но 16-ият и 17-ият Бърнли и Лийдс са с две точки, но и мач повече от "карамелите".

В другия двубой от 16:00 ч. в неделя Тотнъм не срещна проблеми с Лестър - 3:1 в Лондон. Два гола отбеляза Хьон-Мин Сон, а един - Хари Кейн.