Инфарктна победа за Юнайтед, който вече е на 2 т. от Ливърпул

Инфарктна победа за Юнайтед, който вече е на 2 т. от Ливърпул Снимка: Getty Images

С попадение на Маркъс Рашфорд в третата минута на добавеното време след щастлив рикошет Манчестър Юнайтед победи Уулвърхемптън с 1:0 у дома и се доближи на две точки от лидера във Висшата лига Ливърпул преди мача на "червените" като гости на Нюкасъл в сряда.

"Червените дяволи" събраха актив от 30, а Ливърпул е с 32. Вечните съперници в момента са с равен брой изиграни мачове.

Така отборът на Оле Гунар Солскяер се върна на победния път след 2:2 при визитата на Лестър на Боксинг дей, но успехът дойде инфарктно и домакините трябваше да чакат до последните секунди, преди да си отдъхнат с облекчение.

Юнайтед определено има за какво да съжалява през първото полувреме, след което можеше да се оттегли на почивка с аванс. Най-чистото положение пропусна Бруно Фернандеш в 35-ата минута. Португалецът засече от въздуха на далечната греда много добро центриране на Грийнууд, но топката отиде право във вратаря Руи Патрисио, който изби с краката си.

През първата половина на втората част не се случи нищо интересно. В 71-вата топката се озова във вратата на Патрисио. Байи засече с глава центриране от корнер, след което Кавани направи добавка отблизо, но попадението правилно бе отменено заради засада на уругваеца.

Малко след това Де Хеа спаси с изключителна намеса удар с глава на Саис, след който топката отиваше под гредата.

В 75-ата минута Погба стреля добре от далечна дистанция, но Патрисио направи поредното си спасяване и нулите отново се задържаха.

Развръзката настъпи в 93-тата минута с победния гол на Рашфорд. Английският нападател получи отличен дълъг пас от Бруно Фернандеш, направи няколко крачки и стреля през куп от играчи. Последва рикошет и топката влезе във вратата на Патрисио.