Интер се утвърди на първото място с разгромна победа

Интер се утвърди на първото място с разгромна победа Снимка: Getty Images

Интер поне временно се откъсна с 5 т. на върха в Серия "А" след лесна победа с 5:1 над Монца.

Водачът в класирането отбеляза два ранни гола в днешното си гостуване и още с тях си осигури безпроблемен успех.

В 10-ата минута Интер получи дузпа за игра с ръка и Хакан Чалханоглу я вкара за 1:0. Две минути по-късно Лаутаро Мартинес удвои на празна врата.

След час игра Чалханоглу отбеляза втория си гол за 3:0 и окончателно реши двубоя.

После Монца върна едно попадение от дузпа чрез Песина, но нямаше сили за повече.

Към края се стигна до втора дузпа за гостите, която Лаутаро превърна в гол с второто си попадение за вечерта.

Остана време и за Маркъс Тюрам да се разпише след асистенция на Мхитарян.

Така Интер продължава силното си представяне в калчото, където има 11 победи и 3 равенства в последните си 14 мача.

Отборът на Симоне Индзаги води с 51 т. пред Ювентус с 46.

Юве обаче е с мач по-малко и във вторник приема Сасуоло.