Изумителен Суарес в дебюта си за Атлетико

Новото попълнение на Атлетико Мадрид Луис Суарес направи изумителен дебют за тима си при успеха с 6:1 над Гранада у дома.

За около 20 минути на терена уругваецът се отчете с два гола, асистенция и греда, а и ВАР му отне правото да изпълни дузпа.

Суарес започна на пейката, но се появи на терена в 70-ата минута. Само три по-късно той изведе Маркос Йоренте за четвъртия гол. След това бившият футболист на Барселона като че ли беше спечелил наказателен удар и се нагласи да шутира, но реферът размисли, след като видя повторение на ситуацията и отмени първоначалното си решение. И все пак Суарес успя да се разпише, след като в 85-ата майсторски насочи топката в мрежата след удар с глава. В добавеното време той първо удари греда, но при добавката беше точен за 6:1. Освен това той изпусна още една добра възможност.

Иначе Диего Симеоне стартира с Диего Коща и Жоао Феликс в атака, които още преди появата на Суарес бяха разкъсали защитата на съперника. Бразилецът вкара за 1:0 в 9-ата минута, а по-късно асистира на младия португалец за негово попадение в 65-ата. Анхел Корея се разписа в 47-ата за 2:0 след подаване на Феликс. На всичко отгоре закупеният за 120 млн. евро талант спечели и дузпа при 1:0, която обаче Саул Нигес пропусна. Иначе Хорхе Молина беше точен за Гранада в 87-ата минута.