Късна драма качи Юнайтед на четвъртото място

Късна драма качи Юнайтед на четвъртото място Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се изкачи на четвъртото място в Премиър лийг след драматична победа с 1:0 над Уест Хем у дома в мач от 23-тия кръг.

Маркъс Рашфорд отбеляза победния гол в третата минута на добавеното време след пас на друга резерва, Единсон Кавани.

Така "червените дяволи" спечелиха изключително важен двубой срещу пряк конкурент за топ 4 и изместиха днешния си съперник от четвъртата позиция.

Първата част ще се запомни предимно с претенциите на Роналдо за дузпа в 35-ата минута след интервенция с Курт Зума.

Скоро след почивката Фред стреля опасно, но Ареола спаси. Гостите отговориха с неточен изстрел на Джаръд Боуен.

Минутите напредваха, а двата тима не се отказваха да търсят победата, но гол така и не падаше.

Стигна се до 93-тата минута, когато при страхотна бърза атака на Юнайтед Единсон Кавани беше изведен отляво на ръба на засадата, центрира прострелно и Маркъс Рашфорд отблизо на празна врата донесе успеха.

В таблицата манчестърци вече са с 38 т. от 22 мача, следвани от Уест Хем с 37 от 23 двубоя.

Следват Тотнъм с 36 т., който обаче все още е изиграл само 19 срещи, и Арсенал с 35 от 20 мача.