Кай Хаверц качи Арсенал на върха с късен гол

Кай Хаверц качи Арсенал на върха с късен гол Снимка: Getty Images

Арсенал поведе в таблицата на Висшата лига след трудна победа с 1:0 в гостуването на Брентфорд.

Кай Хаверц стана герой за своите с втория си гол с екипа на тима, който падна едва в 89-ата минута.

Тогава Букайо Сака центрира отдясно на далечната греда и германецът порази вратата отблизо с глава.

Силно критикуваният от началото на сезона Хаверц се беше появил като резерва десетина минути по-рано на мястото на Мартинели.

Преди да стигнат до попадението, "артилеристите" положиха много усилия и доминираха в мача, но така и не успяваха да пробият защитата на домакините.

В края на първата част пък гол на Леандро Тросар беше отменен с ВАР заради тънка засада.

Тимът на Микел Артета получи възможността да оглави класирането заради равенството между Манчестър Сити и Ливърпул по-рано днес.

Арсенал събра 30 точки пред Сити с 29 и Ливърпул с 28.