Кепа влезе за дузпите и донесе Суперкупата на УЕФА за Челси

Кепа влезе за дузпите и донесе Суперкупата на УЕФА за Челси Снимка: Getty Images

Кепа Арисабалага се превърна в герой за Челси при спечелването на Суперкупата на УЕФА срещу Виляреал. Испанският вратар се появи като резерва в 119-ата минута, за да бъде използван при дузпите, където спаси две и помогна на "сините" да спечелят трофея.

Редовното време и продълженията приключиха при резултат 1:1, след което се стигна до рулетката на дузпите и основната роля на Кепа.

Хаким Зиеш откри резултата, завършвайки прекрасно изградена атака. Маркос Алонсо изведе Кай Хаверц с пас по лявото крило, германецът върна топката към точката за изпълнение на дузпа, откъдето Зиеш се разписа за 1:0 в 27-ата минута.

В края на първата част Алберто Морено изпусна най-доброто положение за Виляреал. Бившият футболист на Ливърпул намери топката от воле след центриране отдясно, но ударът му рикошира в напречната греда и тупна малко пред гол линията.

През втората част "жълтата подводница" потърси изравнителното попадение и го намери. В 52-рата минута Виляреал удари втора греда, този път след удар на Жерар Морено, но 20 минути по-късно испанците стигнаха до гола.

Натискът на Виляреал си каза думата и в 73-тата минута тимът на Унай Емери изравни. Рюдигер сгреши при изнасянето на топката, тя стигна до Булайе Диа, който я отклони с пета на пътя на Жерар Морено, който този път не сбърка и матира Менди с безпощаден удар в горния ляв ъгъл на вратата.

В продълженията най-доброто положение за гол се откри пред Кай Хаверц, който обаче от няколко метра не успя да уцели вратата.

Преди дузпите Томас Тухел направи промяна на вратарския пост, при която извади Едуард Менди, за да пусне Кепа Арисабалага. Промяната бе направена в 119-ата минута, а впоследствие това донесе и успеха за Челси при наказателните удари.

При дузпите Челси започна лошо - с пропуск на Хаверц, но след това Кепа спаси два от ударите от бялата точка на Виляреал, като това бяха единствените пропуски до края на дузпите, които донесоха трофея на "сините".