Кристиано приближава нов велик рекорд, Франция и Хърватия повториха резултата от финала Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо вкара и двата гола при победата на Португалия с 2:0 над Швеция в Лигата на нациите.

Суперзвездата заби юбилейния си стотен гол за националния отбор с прекрасно изпълнение от пряк свободен удар, а по-късно удвои с още един ювелирен гол от границата на наказателното поле.

Така Роналдо става едва вторият футболист, достигнал 100 гола за националния си отбор и се доближава до абсолютния рекорд на иранеца Али Даи (109), играл за своята страна между 1993 и 2007 г.

В Стокхолм шведите играха с човек по-малко още от края на първото полувреме заради втори жълт картон на Густав Свенсон.

В същата група 3 от дивизия А на турнира Франция победи Хърватия с 4:2 у дома в повторение на резултата от финала на Мондиал 2018 между тези два тима.

Хърватите започнаха много концентрирано мача и поведоха в 17-ата минута след класно изпълнение на Деян Ловрен в наказателното поле - той финтира противник и стреля с левия крак в далечния ъгъл за 1:0.

Точно преди почивката обаче, французите направиха пълен обрат за две минути с много класни комбинации.

Първо Антоан Гризман изравни след атака на светкавична скорост, а после Бен Йедер центрира отдясно, Антони Марсиал засече, топката срещна гредата, но се отклони от вратаря Ливакович и влезе във вратата - автогол и 2:1.

В 55-ата минута Брекало се възползва от далечен извеждащ пас, пребори се в наказателното поле и направи резултата 2:2.

10 минути по-късно Франция отново излезе напред с гол с глава след корнер на суперталанта в отбраната Дайо Упамекано.

В 76-ата минута реферът отсъди спорна дузпа за Франция за игра с ръка на Брозович, а Оливие Жиру покачи на 4:2 от бялата точка.

В групата Португалия и Франция водят с по 6 т. след първите два кръга.