Ливърпул приключи със загуба в контролите

Ливърпул приключи със загуба в контролите Снимка: Getty Images

Само три дни преди мача за Суперкупата на Англия срещу Манчестър Сити Ливърпул загуби последната си контрола - с 0:1 срещу Залцбург на "Ред Бул Арена". Единственото попадение бе дело на младата звезда на домакините Бенямин Шешко.

"Червените" доминираха почти през целия двубой, като имаха и много повече положения от противника си. Най-доброто обаче бе пропуснато от Дарвин Нунес, който от удобна позиция нацели напречната греда.

Победното попадение за Залцбург в мача падна в 31-вата минута. След страхотна контра Окафор разигра добре на двойно с Шешко, който плъзна топката покрай плонжа на Адриан.

Домакините имаха и още един перфектен шанс за гол през първата част, но след разбъркване пред вратата на мърсисайдци от шест-седем метра Фернандо не успя да намери опразнената врата.

И двата отбора направиха по десет смени в рамките на двубоя, като по пълни 90 минути изиграха само двамата вратари.