Ливърпул се препъна срещу новак в топ мача на сезона досега

Ливърпул не успя да победи новака Брентфорд като гост и стигна само до точка след 3:3 в едно от най-големите зрелища от началото на сезона. "Червените" на два пъти повеждаха на домакините, след като първи получиха във вратата си, но "пчеличките" изравняваха и в крайна сметка извоювваха заслужено реми.

Головата фиеста започна Ийтън Пинок, когато в 27-ата минута с глава изненадващо даде аванс на домакините.

Само четири по-късно обаче Диого Жота изравни също с удар с глава след перфектно центриране на Джордан Хендерсън.

След почивката Мохамед Салах (55) вкара гол №100 с екипа на Ливърпул за пълния обрат, възползвайки се от пас на Фабиньо. Витали Янелт (63) вкара за 2:2 с добавка, след като топката се бе отбила в напречната греда след шут на Понтус Янсон, но отново бързо гостите върнаха гола и възстановиха аванс си след попадение на Къртис Джоунс (67) с мощен удар. До края на мача домакините не се отказаха да търсят повторно изравняване и стигнаха до него с гол на Йоан Уиса (82) след прехвърлящ удар за 3:3.

Три минути преди края Айвън Тоуни вкара четвърти гол във вратата на Ливърпул, но нападателят бе в засада и попадението бе отменено.

В следващия кръг, на 3 октомври (неделя), Ливърпул приема на "Анфийлд" Манчестър Сити в голямо дерби.