Лийдс разгроми Челси, нанасяйки първо поражение на "сините"

Лийдс победи Челси с 3:0 на своя "Елънд Роуд" в двубой от третия кръг на Висшата лига. По този начин йоркшърци нанесоха първо поражение на лондончани, които в предишния кръг завършиха наравно 2:2 с Тотнъм като домакин.

Брендън Аарансън откри резултата в 33-тата минута след груба грешка на стража на гостите Едуар Менди. Родриго удвои пет минути по-късно. Джак Харисън отбеляза третия гол в 69-ата минута.

Така Лийдс продължава безгрешното си представяне от началото на новата кампания, като има две победи и едно равенство.

В другия ранен неделен мач Брайтън записа победа с 2:0 при гостуването си на Уест Хем.