Мактоминей измъкна безличен Юнайтед в продълженията

Мактоминей измъкна безличен Юнайтед в продълженията Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед победи Уест Хем с 1:0 у дома след продължения в осминафинал за ФА Къп и се класира напред в надпреварата.

Победният гол беше дело на резервата Скот Мактоминей и падна в 97-ата минута, а преди това Юнайтед игра безлично и не успяваше да пробие отбраната на гостите.

В 27-ата минута Линдельоф стреля с глава след корнер, получи се рикошет, Фабиански изби, а и гредата му помогна. Това се оказа най-чистото положение за първата част.

В 53-тата минута Фабиански направи ново спасяване, този път срещу Маркъс Рашфорд.

В действията на домакините продължаваше да липсва свежест и логично, до голове в редовното време не се стигна.

В 7-ата минута на първото продължение обаче дойде и победното попадение.

След контраатака Уест Хем не успя да изчисти добре топката от наказателното си поле, Рашфорд отклони към влизащия на скорост Мактоминей и той мигновено стреля, за да открие резултата.

Така "червените дяволи" продължават към четвъртфиналите, където по-рано днес се класира и Борнемут след 2:0 в гостуването на Бърнли.

Останалите осминафинали в турнира са в четвъртък и петък вечер.