Мбапе стана голмайстор №1 за ПСЖ в шестголово шоу

Мбапе стана голмайстор №1 за ПСЖ в шестголово шоу Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен постигна трудна победа в домакинството си на Нант. Тимът на Кристоф Галтие спечели с 4:2, след като допусна да му изравнят от 2:0.

Килиан Мбапе се превърна в голмайстор №1 в историята на ПСЖ, разписвайки се за крайното 4:2 в добавеното време.

Цели четири гола паднаха през първата част. В 12-ата Лео Меси откри резултата за домакините, а пет по-късно Хаджам си отбеляза автогол.

Гостите, на свой ред, изравниха в рамките на седем минути. Блас се възползва от грешка на Донарума и с удар от малък ъгъл вкара за 2:1, а в 38-ата Канаго изравни.

След точно час игра Данило Перейра вкара за 3:2. Бразилецът се разписа с глава, засичайки перфектно центриране на Килиан Мбапе.

Самият Мбапе успя да се разпише в 92-рата минута. Голът бе под №201 за него с екипа на ПСЖ, с който задмина рекорда на Единсон Кавани и само на 24 години се превърна в най-резултатния голмайстор в историята на клуба.

С победата лидерът ПСЖ събра 63 точки, с 11 повече от втория Марсилия. Нант остава с 28 на 13-ата позиция.