Меси и Неймар се разиграха, ПСЖ започна сезона с купа

Меси и Неймар се разиграха, ПСЖ започна сезона с купа Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен започна новия сезон с разгром и добави още една купа към витрината си.

ПСЖ спечели Суперкупата на Франция след категорично 4:0 над Нант, а бразилската звезда Неймар се отличи с два гола и асистенция.

Сред голмайсторите попаднаха също Лионел Меси и Серхио Рамос.

В отсъствието на наказания Килиан Мбапе, в атака като титуляри започнаха Меси, Неймар и Пабло Сарабия.

Аржентинецът откри резултата в 22-рата минута, след като се възползва от пас Неймар, стигнал малко късметлийски до голмайстора.

Точно преди края на полувремето бразилецът направи 2:0 от пряк свободен удар.

След почивката Рамос вкара с пета, а към края Неймар се разписа повторно, този път от дузпа.

Така официалният дебют на новия треньор на парижани Кристоф Галтие премина по перфектен начин, а началото на ПСЖ в Лига 1 предстои в събота срещу Клермон Фут.