Моуриньо надхитри Гуардиола, Тотнъм тотално надигра Сити

Моуриньо надхитри Гуардиола, Тотнъм тотално надигра Сити Снимка: Getty Images

Тотнъм тотално надигра Манчестър Сити и стигна до напълно заслужена победа с 2:0 на своя стадион, с която излезе начело в класирането на Висшата лига.

Тактиката на Жозе Моуриньо бе избрана перфектна и донесе успеха на "шпорите", които поведоха още в петата минута. Танги Ндомбеле изведе по перфектен начин Хьон-Мин Сон, който мина зад гърба на увлеклия двамата централни защитници Хари Кейн, и излязъл сам срещу вратаря не сбърка.

По-късно гол на Кейн не бе зачетен заради засада, а попадение на Габриел Жезус бе отменено след консултация с ВАР заради игра с ръка.

Сити пробва всичко да вкара изравнително попадение, но Тотнъм бе идеално построен в защита, типично по Мауриньовски. В 65-тата минута удари и втори път след прекрасна контраатака.

Кейн задържа добре топката и напредна с нея, след което намери свободния Джовани Ло Селсо отляво. Аржентинецът не губи време в овладяването на топката и я мушна между краката на Едерсон - 2:0.

В последните секунди на редовното време Аймерик Лапорт изпусна прекрасна възможност да вкара поне почетно попадение, но с глава стреля право в Юго Лорис, който запази втора поредна суха мрежа.

Тотнъм вече има 20 точки на върха, на две пред Челси и Лестър, за който предстои мач с шампиона Ливърпул. Сити остава на десетата позиция с актив от 12 точки.