Невероятна Хърватия тресна домакина Нидерландия и е на финал

Невероятна Хърватия тресна домакина Нидерландия и е на финал Снимка: Getty Images

Хърватия победи Нидерландия с 4:2 в първия полуфинал от Лигата на нациите след продължения.

Тимът на Златко Далич стигна до успеха след обрат и драма в добавеното време.

"Карираните" бяха на секунди от победата в редовните 90 минути, но в добавените шест минути Ноа Ланг се разписа за 2:2, вкарвайки мача в продъжелния.

На финала хърватите ще очакват победителя от другия полуфинал между Испания и Италия.

Тимът на Златко Далич трябваше да обръща, след като изоставаше в резултата след 34 минути игра. Домакините откриха след добра акция отляво, след което топката стигна до Дониел Маален в противоположната част на наказателното поле, и той с хубав удар по диагонала я прати в мрежата.

10 минути след началото на втората част обаче хърватите изравниха чрез гол на Андрей Крамарич от дузпа, а пълният обрат бе осигурен в 72-рата с гол на Марио Пашалич.

В добавеното време драмата стана пълна, когато Ноа Ланг изравни за 2:2, пращайки мача в продължения.

Там обаче нямаше измъкване за домакините и Хърватия взе своето. В 98-ата минута Бруно Петкович отново даде аванс на "шахматистите" с прекрасен изстрел от над 20 метра, а крайното 4:2 оформи Лука Модрич в 116-ата от нова дузпа.

Разочарованието за "лалетата" е огромно, тъй като именно те са домакини на финалите в Лигата на нациите и феновете очакваха много повече от своите любимци.

За Хърватия пък това е първи голям финал след този от Мондиал 2018, когато загубиха битката за трофея срещу Франция.