Нотинам приземи Ливърпул с гол на "червен" юноша

След трите поредни победи - две във Висшата лига и една в Шампионската, - Ливърпул загуби с 0:1 госутването си на новака Нотингам в двубой от 13-ия кръг на английския елит.

Юрген Клоп направи доста промени в сравнение с двубоя срещу Уест Хем през седмицата, спечелен с миниамалното 1:0. Голмайсторът от мача с "чуковете" Дарвин Нунес получи травма и изобщо не попадна в групата, което важеше и за Тиаго Алкантара.

Мачът беше равностоен, а през първата част двата съперника си размениха по няколко интересни положения. Ливърпул пропусна най-добрата си възможност, след като Милнър центрира отдясно, намирайки непокрития Ван Дайк, който от няколко метра можеше спокойно да вкара с глава, но вместо това реши да потърси подаване към Фирмино, което бе неточно.

В 55-ата минута Форест поведе. Топката бе центрирана с диагонално подаване към Кук, който веднага центрира ниско в наказателното поле. Тайуо Ауоний стреля от няколко метра, топката срещна лявата греда на вратата на Алисон, след което бившият играч на Ливърпул сам направи добавка за 1:0.

Тайуо Ауоний е нигерийски национал, който беше привлечен в школата на мърсисайдци още на 18, но така и не получи шанс за изява в представителния тим.

Клоп опита да промени хода на събитията, пускайки Хендерсън и Александър-Арнолд за сметка на Карвальо и Милнър след час игра на "Сити Граунд".

Смените обаче не произведоха очаквания ефект и Ливърпул не успя да се пребори дори за точка. В 86-ата минута Ливърпул бе на път да допусне и втори гол във вратата си, но излезлият очи в очи с Алисон Йейтс не успя да преодолее бразилеца.

Предпоследното положение за гостите беше в 90-ата минута, когато Върджил ван Дайк не успя да засече точно от близко разстояние след центриране на Александър-Арнолд от фаул. Малко по-късно Дийн Хендерсън спаси своите след страхотна намеса след удар с глава отново на нидерландеца от границата на малкото наказателно поле.

Загубата беше трета за "червените" през сезона във Висшата лига след тези в дербитата с Манчестър Юнайтед и Арсенал. Вицешампионите имат четири победи и също толкова равенства и по всичко личи, че през тази кампания няма да са намесят в битката за титлата, както очакваха всички.