Нов разгром за Байерн, талант на Леверкузен с фантастичен гол

Нов разгром за Байерн, талант на Леверкузен с фантастичен гол Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен продължава да мачка в Бундеслигата. Този път жертва на баварците стана Байер Леверкузен, който бе разгромен с 4:2 на собствения си стадион.

"Аспирините", които бях без контузената си звезда Кай Хаверц, започнаха много добре и поведоха още в деветата минута. Аларио бе изведен добре и с хубав удар в близкия ъгъл успя да преодолее Мануел Нойер.

След гола Байерн натисна и бързо обърна мача. В 27-ата Кингсли Коман изравни. Леон Горецка открадна една топка в центъра, изведе французина, който хладнокръвно изравни резултата.

Три минути преди почивката самият Горецка се разписа с хубав удар от дъгата и даде аванс на баварците, преди точно в последната минута от първата част Серж Гнабри да накаже нова грешка в отбраната на Леверкузен и да прехвърли излезлия напред Храдецки.

Роберт Левандовски с глава направи резултата 4:1 в 66-ата, а крайният резултат оформи 17-годишният талант Флориан Вирц, който се бе появил като резерва, с фантастичен гол, преодолявайки Нойер с удар по диагонала.

След победата Байерн има вече актив от 70 точки, на седем пред Борусия Дортмунд, който победи с минималното 1:0 Херта Берлин. Леверкузен е пети с 56.