Нова победа върна Ливърпул в тройката

Нова победа върна Ливърпул в тройката Снимка: Getty Images

Ливърпул победи Уест Хем с 3:1 в Лондон и доказа, че възвръща шампионската си форма.

С два гола на Мохамед Салах и един на Джорджиньо Вайналдум, "мърсисайдци" взеха нови три точки няколко дни след успеха над Тотнъм със същия резултат.

Преди двубоя разликата между двата тима беше едва 2 т. в полза на Ливърпул, но фаворитът напълно доминираше в двубоя, макар че вкара головете си едва през второто полувреме.

В 57-ата минута Юрген Клоп пусна Къртис Джоунс в игра и само 34 секунди след влизането си халфът асистира на Салах за първото попадение.

Десетина минути по-късно Салах удвои след перфектна контраатака, а хубава комбинация 6 минути преди края позволи и на Вайналдум да се разпише.

Крейг Доусън отбеляза почетния гол за "чуковете" отблизо след ъглов удар.

Победата изкачи Ливърпул до третото място в класирането, на точка зад Манчестър Юнайтед и на 4 зад лидера Манчестър Сити.