Ново зрелище с четири гола и във втория мач на Нагелсман

Германия завърши американското си турне с равенство 2:2 срещу Мексико.

Контролата се проведе във Филаделфия и е част от подготовката на Бундестима за Европейското първенство следващото лято, на което страната е домакин.

Германия поведе в 25-ата минута чрез централния бранител Антонио Рюдигер, а десет минути по-късно попадение на Томас Мюлер бе отменено заради засада.

Буквално в ответната атака Мексико успя да изравни чрез Уриел Антуня, който бе забравен непокрит в наказателното поле при едно центриране.

Символичните домакините от Мексико успяха да направят пълен обрат в 47-мата минута. Това Антуня центрира към Ерик Санчес и той с глава се разписа за 2:1.

Авансът на ацтеките обаче издържа само четири минути, тъй като в 51-вата Никлас Фюлкруг се пребори за една отбита топка и вкара за 2:2.

Това беше втори мач за новия селекционер на Германия Юлиан Нагелсман, който дебютира с победа с 3:1 над САЩ преди няколко дни.